Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia

Zamknij

facebook
Jesteśmy na YouTube

ZAPYTAJ O WYCENĘ PRODUKTU
WYPEŁNIJ FORMULARZ ZGŁOSZENIA

WYPEŁNIJ FORMULARZ

Druk 3D w metalu – wytwarzanie wyrobów metodą przyrostową

Terminem druk 3D określa się zwyczajowo wszystkie technologie szybkiego prototypowania, czyli wytwarzania wyrobów metodą przyrostową. Proponujemy drukowanie 3D, z zastosowaniem różnych technologii, m.in. SLM, DMLS, DMP. Każda z oferowanych metod, również drukowanie 3D z metalu, wykorzystuje druk 3D metodą przyrostową, tj. polegającą na nakładaniu warstw materiału i spiekaniu wiązką lasera. W przygotowanej ofercie znajdują się druk 3D w metalu:


 • - w aluminium
 • - w stali nierdzewnej
 • - w stali narzędziowej
 • - w tytanie

Druk 3D metodą przyrostową to duże ułatwienie dla producentów. Jej zastosowanie w praktyce pozwala wyeliminować błędy projektu, znacznie skrócić czas wprowadzenia na rynek nowego produktu i obniżyć koszty prototypowania i produkcji – ma to kluczowe znaczenie dla produkcji jednostkowej i krótkoseryjnej.


Profesjonalny, najwyższej klasy sprzęt (drukarki 3D Systems) przeznaczony do druku 3D w metalu i nie tylko gwarantuje wydajność, stabilność wymiarową i powtarzalność produkcyjną modelu. Duże grono zadowolonych Klientów potwierdza jego efektywność.


Produkcja jednostkowa – możliwość tworzenia pojedynczych produktów

Niewątpliwą zaletą oferowanego druku 3D w metalu jest możliwość tworzenia pojedynczych egzemplarzy produktów. Warto zaznaczyć, że ich produkcja z wykorzystaniem innych technologii najczęściej jest nieopłacalna. W przypadku druku 3D produkcja jednostkowa dla klientów komercyjnych oraz indywidualnych jest nie tylko możliwa, ale również korzystna pod kątem ekonomicznym. Można więc bez najmniejszych problemów wykonać jeden lub kilka egzemplarzy konkretnego produktu bez konieczności uruchamiania kosztownej linii produkcyjnej czy produkcji seryjnej.


Produkcja jednostkowa to wygodne rozwiązanie. Pozwala ono stworzyć dowolną liczbę produktów, dopasowaną do aktualnych potrzeb. Dzięki temu Klient nie musi ponosić niebotycznych kosztów. Jak powszechnie wiadomo, ich zbyt wygórowany poziom unicestwił niejeden doskonały projekt. Nowoczesny wydruk 3D pozwala zaprezentować światu nowe wyroby oraz związane z nimi pomysły i idee na niespotykaną dotąd skalę.


Jeśli masz pomysł na produkt, który chcesz sprawdzić, a przy tym nie chcesz generować gigantycznych kosztów, zapraszamy do współpracy w zakresie produkcji jednostkowej.

Technologie druku 3D

Direct Metal Printing

Druk 3D części metalowych / DMP – Direct Metal Printing

Technologia DMP polega na laserowym spiekaniu proszków metali: stali narzędziowej, spieków ceramicznych, stopów aluminium i tytanu. Druk przestrzenny metodą Direct Metal umożliwia wytworzenie funkcjonalnych modeli metalowych o takich samych parametrach jak te wykonane klasycznymi metodami obróbki metalu. Wykorzystujemy nowoczesne maszyny, m.in. drukarkę ProX DMP 320, gotową do pracy 24/7, co gwarantuje szybki wydruk.

 • realizacje
 • oferta
CJP - ColorJet Printing

Druk 3D w kolorach / CJP – ColorJet Printing

Najlepsza metoda do tworzenia wielokolorowych prototypów z gipsu. Polega na warstwowym utwardzaniu gipsowego materiału proszkowego. Modele charakteryzuje bardzo precyzyjne odzwierciedlenie zarówno kształtu, jak i koloru, dlatego ta technologia 3D świetnie sprawdza się np. w druku figurek do gier planszowych. Jej zaletami są również krótki czas budowy modelu i niskie koszty produkcji.

 • realizacje
 • oferta
SLS - Selective laser sintering

Druk 3D metodą proszkową / SLS - Selective Laser Sintering

W przypadku tej technologii proces produkcji polega na warstwowym spiekaniu proszku na bazie nylonu przy użyciu wiązki laserowej. Bardzo dobrze sprawdza się w produkcji gotowych elementów termoplastycznych, zapewniając im doskonałe parametry techniczne: wytworzone modele są niezwykle odporne na działanie wysokich temperatur oraz szkodliwe czynniki mechaniczne.

 • realizacje
 • oferta
SLA - Stereolithography

Druk 3D przy użyciu wiązki UV / SLA – Stereolitografia

Stereolitografia (SLA) to technologia wykorzystywana w tworzeniu modeli, prototypów, form wtryskowych oraz produkcji części. Modele 3D wytwarza się przy użyciu wiązki lasera, która warstwowo utwardza ciekły materiał fotopolimerowy – żywicę. W przeciwieństwie do innych metod stereolitografia daje możliwość wydrukowania w pełni transparentnych przedmiotów, np. szkieł okularowych.

 • realizacje
 • oferta

FORMULARZ WYCENY PRODUKTUmarker2
mobilemap