Blog

Jak powstaje druk 3D metodą przyrostową?

Druk 3D polega na wytwarzaniu wyrobów metodą przyrostową. Technologia ta jest przeciwieństwem usuwania materiału z bloku w celu stworzenia pożądanego kształtu, jak ma to miejsce np. we frezowaniu CNC. W druku 3D kolejne warstwy są nadbudowywane. Wydruki powstają w ten sposób niezależnie od tego, z jakiego materiału powstają.

Czytaj więcej

Która technologia druku 3D jest najlepsza?

Druk 3D jest technologią szybkiego prototypowania metodą przyrostową. Istnieją różne rodzaje druku 3D. Wydruki można wykonywać z materiałów takich jak metal, gips, nylon czy żywica. Ze względu na zupełnie inne właściwości każdego z tych materiałów, nadają się one do różnych celów. Nie da się określić, która metoda druku 3D jest najlepsza, ponieważ każda sprawdzi się do innych zastosowań.

Czytaj więcej

Wykorzystanie technologii 3D w prototypowaniu

Druk 3D pomaga znacząco przyspieszyć proces tworzenia prototypów. Jest to sposób na tanie uzyskanie precyzyjnie odwzorowanej nawet jednej sztuki przedmiotu. Daje to możliwość łatwego przetestowania danej rzeczy. Drukowanie 3D jest metodą przyrostową, dzięki czemu nie produkuje się zbędnych odpadów i możliwe jest uzyskanie bardzo drobnych detali, które byłyby trudne do stworzenia innymi metodami.

Czytaj więcej

Projektowanie 3D i jego znaczenie w przemyśle

Druk 3D jest nowoczesnym sposobem produkowania elementów o dowolnych kształtach. Do ich tworzenia wykorzystywane są różne materiały, takie jak metal, gips, polimery i żywica. Druk 3D polega na dodawaniu materiału warstwa po warstwie. Dzięki temu w odróżnieniu od innych technologii wytwarzania przedmiotów nie ma strat materiału. Projektowanie 3D wykorzystywane jest w wielu gałęziach gospodarki.

Czytaj więcej

Na czym polega druk metodą proszkową?

Druk metodą proszkową to inaczej druk SLS. Skrót ten pochodzi od angielskiej nazwy tej metody drukowania, czyli Selective Laser Sinering. Jest to metoda druku 3D. Proces drukowania polega na używaniu wiązki laserowej do warstwowego spiekania proszku na bazie nylonu. Ten rodzaj druku sprawdza się najlepiej do tworzenia modeli, które mają być odporne na czynniki mechaniczne oraz wysokie temperatury.

Czytaj więcej